Fotograafina ikka küsin endalt: mis sind veel kõnetab, Maria? / mis veel pakub huvi

Ühel päeval märkasin, et ruumidel on võime tekitada minus mingit kindlat emotsiooni ja meeleolu. Mõnedes tahaks jääda pikemaks ja jäädagi uurima värvide mängu, huvitavaid detaile ja nende detailide omavahelist seotust. Mõned annavad hoopis signaali, et ärme siin pikalt peatu. On ka ruume, mis jätavad ükskõikseks. Need on erinevad ruumid ja mind paeluvad hetkel just need, mis kutsuvad peatuma ja uurima. 

Natukene aega ruume pildistanud, näen, et ühelt poolt meeldib mulle tabada ruumi kompleksset meeleolu, teiselt poolt proovin talletada piltidel inimeste loovat eneseväljendusviisi. Ikka ja jälle paneb mind imestama, kui leidlikud ja geniaalselt lihtsad ruumi kujundamise viisid võivad olla. Vaatamata sellele, et pildistan elutuid objekte, on nendes väga palju elu. See väljendub ideedes ja kompositsioonides, mille taga on inimese käsi ja tema isiklik nägemus. 

Tänu oma tööle on mul võimalus pildistada ja filmida erinevates kohtades ja see motiveeriski mind looma pildistatud ruumide jaoks eraldi Instagrami konto. Seda kontot kasutan mõnes mõttes andmebaasina, et vajadusel leida kiiresti ülesse ruum, mis sobiks lokatsioonina. Aga näen, et tasapisi on tekkimas huvi selle konto vastu ja olen väga õnnelik, kui see inspireerib ka teisi inimesi. 

Kohvik-pagarikoda Rukis, Tallinn

Kohvik Topellier, Tallinn

Konteinerhotell Hektor, Tallinn

Raamatupood-kohvik Vanalinna Rahva Raamat, Tallinn