Lisett: "Võtan vastu ainult neid projekte, mis silma särama panevad.."

Lisett inspireerib mind oma loomingu, suhtumise ja edasipürgimisega iga päev. Ta on fotograaf ja õpetaja. Mul on suur rõõm, et meie teed ristuvad vähemalt paar korda kuus, et muljetada, jagada üksteisega kogemusi ja olla üksteisele toeks.LisettOlen Mustamäel elanud 7-aastasest saadik. Põhikoolis ja trennides käisin kesklinnas, sel ajal veetsin Mustamäel üpris vähe aega. Gümnaasiumisse läksin Mustamäe kooli, seega hakkas Mustamäe ise ka rohkem hinge pugema ja majadevahelised rohealad muutusid lähedasemaks just siis. Kuidagi on elu kulgenud nii, et olen kvartalisiseselt 3 korda kolinud. Lihtsalt ei pääse kaugemale, aga ega ei kipu ka, sest kõik on siin tore ja vajalik käe-jala juures.
Mäletan ähmaselt kui väiksena Kännukuke raamatukogus tihedamalt käidud sai. Kohalike kiusamise tõttu jäi see mingi hetk poolikuks ning ei kippunud siia enam tagasi, pigem valisin Kesklinna raamatukogu.


2020. aastal aga kolisin Kännukuke raamatukogu täitsa kõrvale ning 2021. aasta alguses avastasin juhuse läbi, et raamatukogu hoovi tehakse Kogukonnaaed. (Mis on kogukonnaaed?)

Kuna üritan elada jäätmevabamalt, oli kohe selge, et see on just midagi mulle. Kirjutasin organiseerijatele ja varsti ehitasimegi kohalikega peenrakaste.

Vaatamata sellele, et olen väiksena maal peenarde vahel kasvanud, läks esimene aasta oma peenrakasti omades ikka täiega aia taha, aga järgmisel aastal proovin kindlasti uuesti!
Arendame praegu paari kaasreisijaga sellist platvormi nagu Meeleruum (IG @meeleruum) ja tunnen, kuidas see mõjutab ka kogu mu ülejäänud elu. Tahan nii fotograafi kui inimesena olla teadlikum ja mitte läbi põleda. Olen terve elu tundunud, et ma ei ole piisav ja töötan iga päev selle nimel, et oma meelele ruumi luua, mis aitab mul musta auku langemast ja toetab olla lihtsalt õnnelik. Samamoodi loon oma elu päevhaaval - täpselt nii nagu tol päeval tunnetan end vajavat. Sellest lähtun ka fotograafias, võtan vastu ainult neid projekte, mis silma särama panevad, sest nii on loometulemus parem. Ma ei soovi luua liinitööna, vaid teen iga projekti hingega.
Fotograafia juures pealub mind kõige rohkem portreeritava lugu. Igaüks meist võib tänapäeval kaamera kätte võtta ja klõpsima kukkuda, aga see kuidas piltidega lugu rääkida, on tunduvalt keerulisem maagia.

Seda, kui hästi fotosessioon läks, tajun alles pärast piltide saatmist kliendile ja seejärel tagasisidet saades. Need tunded, mida minu tehtud pildid modellis tekitavad, on minu jaoks olulised.
Mis teeb Sind õnnelikuks?


Ma ei tea. Otsin seda iga päev.


Kirjutan iga hommik üles kõik, mille eest tunnen tol hetkel tänulikkust. Aitab kasvada ja näha head.